Vandens nuotekų valymas – ekologijai ir ekonomijai

Nuotekos yra visas panaudotas vanduo išplaukiantis iš virtuvės, prausyklų, skalbimo mašinų, vonių, klozetų ir panašių vietų. Jos susidaro po drabužių skalbimo, indų plovimo, maisto gaminimo, prausimosi ir pan. Nuotekinio vandens valymas yra būtinas, neabejotinai geriausias ir paprasčiausias būdas. Daugiabučių gyventojai, kaip ir dalis nuosavų namų savininkų, yra prijungti prie centralinio vandens valymo įrenginio. Visi kiti turi galimybę susimąstyti ir nuspręsti: ar jiems svarbi jų sveikata ir jie nori gerti švarų vandenį bei gyventi ekologiškoje aplinkoje, ar jiems tai neaktualu ir vandens valymas yra nereikalingas pinigų, laiko bei jėgų švaistymas.

Nuotekų valymo įrenginys

Vandens valymo įrenginiai smulkiau klasifikuojami pagal valymo pobūdį, reikalingą įrangą, efektyvumą ir panašiai. Pagal kiekvieno žmogaus poreikius bei galimybes specialistas gali patarti labiausiai tinkamą įrangą. „Ecosolit“ – visiems, kurie nori žinoti ir gyventi ekologiškoje aplinkoje. Nuotekų valymo įrenginiai klasifikuojami į dvi kategorijas. Nors šiuo metu oficialiai pristatoma tik viena, tačiau visada naudinga susipažinti išsamiau.

  • Anaerobiniai vandens valymo įrenginiai.

Pirmasis tipas – anaerobiniai įrenginiai (kitaip dar vadinami septikais), kurie naudoja kelių kaupyklų sistemą (tam tikra prasme ji gali priminti įprastą šulinių sistemą). Nors jiems nereikia priežiūros ar elektros, tačiau jie neatitinka aplinkosauginių nuostatų, taip pat galimi blogi kvapai, o jų tarnavimo laikas apie penkerius metus. Šio tipo įrenginiai taip pat teršia gamtą ir reikalauja papildomo valymo bei sudėtingo montavimo ir didelio ploto. Šio tipo įrenginiai buvo populiarūs anksčiau, kai žmonės neturėjo galimybės rinktis. Šiuo metu anaerobiniai valymo įrenginiai priskirtini nenaudingiems, tad neverta į juos investuoti.

  • Aeraciniai vandens valymo įrenginiai.

Antrasis tipas – aeraciniai įrenginiai, kuriuose vandens nuotekų valymas įrenginiuose vyksta biologiniu būdu. Būtent šio tipo įrenginius ir įsigysite pasirinkę „Ecosolit“ paslaugas. Aeracinių įrenginių, priešingai nei anaerobinių, tarnavimo laikas daug ilgesnis, ypač su teisinga priežiūra. Nors šiems įrenginiams yra reikalinga elektra, tačiau jie atsitinka visus aplinkosauginius reikalavimus ir neteršia gamtos. Lyginant su pirmojo tipo įrenginiais, mūsų parduodami įrenginiai užima nedaug vietos ir yra greitai sumontuojami. Taip pat tarnauja kur kas ilgesnį laiko tarpą, tad viena investicija bus sėkminga visam gyvenimui. Galiausiai, aeraciniai „Ecosolit“ įrenginiai parduodami su garantija, tad iškilus problemoms jos bus visiškai nemokamai išspręstos.

Aeraciniuose įrenginiuose, biologinio valymo metu mikroorganizmai suskaido ir maistui suvartoja nuotekose esančius organinius teršalus, taip išvalydami vandenį. Biologinio valymo metodas yra pagrįstas bakterijų gebėjimu maitintis įvairiomis organinėmis ir mineralinėmis medžiagomis, esančiomis nuotekose. Bakterijų gyvybinei veiklai be maisto būtinas ir deguonis, todėl šalia įrenginio montuojama orapūtė. Nuotekų valymo įrenginys turi būti apsaugotas nuo toksinų ir nuodingų medžiagų patekimo, taip pat nerekomenduojama mesti stambių virtuvės atliekų. Vonios valymo priemonės, antiseptikai, skalbimo priemonės, jei naudojamos saikingai sistemai didelių problemų nesukelia.

Nuotekų valymo įrenginių priežiūra

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai nereikalauja labai daug priežiūros. Jeigu juos sumontuos profesionalai – ilgus metus paprasčiausiai pamiršite, kad tokia įranga egzistuoja apskritai. Vandens valymas nesukels Jums jokio diskomforto, kadangi „Ecosolit“ prekiauja tik kokybiška ir patikrinta produkcija, kuri tarnaus ilgai bei sėkmingai.

Norint išvengti problemų įrenginiuose, reikėtų prižiūrėti, kad į jį nepakliūtų:

  1. Didelės koncentracijos riebalai ir naftos produktai. Retas su tokio tipo chemikalais susiduria namuose, tačiau jeigu Jums tenka – vienu metu nenuplaukite labai didelio kiekio, kad įrenginys sėkmingai susitvarkytų su didesniu darbo krūviu.
  2. Toksiškos arba pavojingos medžiagos (dažai, rūgštys ir pan.). Jeigu yra galimybė – geriau jų nepilti į įprastą kanalizaciją. Toksiškos medžiagos gal ir nesugadins valymo įrenginio, tačiau gali ilgam užkimšti vamzdžius, kurių valymas bus sudėtingas ir be profesionalų niekaip nepavyks susitvarkyti pačiam.
  3. Nesiskaidančios medžiagos (plastikas, audiniai, guma ir pan.). Vėlgi, tokio tipo medžiagos neturėtų atsidurti Jūsų kanalizacijoje.
  4. Panaudotas aliejus ir virtuvės atliekos.
  5. Dažnas skalbimas (dažniau nei keletą kartų per dieną).

Palikite priežiūros darbus specialistams

Vandens valymas bus įgyvendinamas sėkmingai ir be Jūsų įsikišimo. Taip pat sėkmingai galima ir prižiūrėti įrenginius. Pasikliaukite specialistais, kurie atvyks kaskart sutartu laiku ir išvalys susikaupusias nuosėdas, patikrins veikimo mechanizmą, įvertins tobulinimo galimybes. Jeigu valymo įrenginiai nebeveikia taip kokybiškai kaip iki šiol – tvarkymo darbus taip pat reikia palikti profesionalams. Nebandykite problemų išspręsti pats.

Įrenginio eksploatavimo metu būtina reguliariai pašalinti dumblą. Priklausomai nuo pasirinkto įrenginio našumo bei kitų veiksnių – dumblo šalinimas dažniausiai vyksta 1 – 4 kartus per metus. Jeigu nežinote, ar laikas šalinti dumblą – atlikite paprasta testą. Paimkite vandens ir dumblo mišinį iš valymo įrenginio aerotako. Paimti galima su paprasčiausiu puoduku arba kibirėliu. Jeigu dumblas užima daugiau nei 60 procentų viso tūrio – tokiu atveju laikas šalinti dumblą iš įrangos. Darbus galite atlikti pats arba galite kreiptis į „Ecosolit“ profesionalus.

Dumblo šalinimo procedūra yra nesudėtinga ir greita. Pirmiausia svarbu išjungti orapūtę bent jau kelioms valandoms, kad įrangoje esantis dumblo mišinys paprasčiausiai nusėstų. Atsukite oro tiekimo vamzdelį ir jį ištraukite. Tuomet asenizacinės mašinos žarna yra įleidžiama į dumblo šalinimo vamzdį iki dugno. Įjungiama įranga ir pradedamas siurbimas. Šalinama 50 ir daugiau procentų viso esamo dumblo tūrio. Atlikus šalinimo darbus naudinga išvalyti visą įrenginį naudojantis vandens pagalba. Kaip jau minėjome – valymo procesas paprastas, tačiau reikalauja specialios technikos.

„Ecosolit“ – daugumos pasirinkimas

Apie nuotekų valymo įrenginį reikėtų pradėti galvoti iškart kai įsigijote sklypą ar net gi prieš, nes projektuojant namą reikia atsižvelgti į vietą įrenginiui ir sanitarinius reikalavimus. Jei statybos dar vyksta, bet jau turite sienas ir stogą, ir nebebus naudojama sunkioji technika, galite statytis įrenginį. Renkantis įrenginį svarbu atsižvelgti į keletą dalykų: išvalymo technologiją ir parametrus, dydį, montavimo principą, teikiamas garantijas, suteikiamus dokumentus, bei eksploatacijos kainą. Jei susidomėjote mūsų siūlomais įrenginiais, mūsų konsultantai patars visais klausimais. Išsirinkus įrenginį, jį reikia sumontuoti, o tai geriausiai padarys specialistai. Mūsų įrenginiai gali būti įrengiami ir paleidžiami per vieną darbo dieną. Jūsų patogumui siūlome, kad mūsų specialistai ir toliau rūpintųsi įrenginiais po jų paleidimo.

Kodėl nuotekų valymo įrenginiai yra būtini?

Jeigu Jūsų gyvenamojo namo nuotekų valymo įrenginiai nėra prijungti prie centralizuotos sistemos – tai reiškia, kad neišvalytos Jūsų namų nuotekos patenka į gruntą. Jeigu naudojatės šuliniu – geriate vandenį, kuriuo pats naudojotės. Geriant nekokybišką vandenį, kuris yra užterštas ne tik organinėmis medžiagomis, tačiau ir neorganinėmis – galite sukelti sau įvairias ligas. Geriant nešvarų vandenį žmonės dažnai skundžiasi odos problemomis, kepenų ciroze, galvos skausmu. Pradėjus gerti švarų vandenį labai dažnai sveikatos problemos paprasčiausiai dingsta.

Vandens valymas taip pat neatsiejamas nuo kiekvieno mūsų atsakomybės rūpintis gamta, kurioje gyvename. Prižiūrėdami gamta rūpinamės ne tik savo, tačiau ir savo vaikų ateitimi.