Vandens valymo sistemos, įrenginiai

Prieš galutinai išsirenkant nuotekinio vandens valymo įrenginį, būtinai pasikonsultuokite su UAB „Ecosolit“ specialistu, kadangi teisingas įrenginio pasirinkimas turi svarią įtaką tiksliam nuotekų valymo sistemos funkcionavimui ir naudotojo gyvenimo gerovei. Mūsų specialistų darbas – atkreipti naudotojo dėmesį ne tik į kainą, bet ir į išvalymo parametrus bei tai atspindinčius sertifikatus, kadangi būtent tai ir užtikrins įrenginio kokybę.

UAB „August ir Ko“ gaminami nuotekinio vandens valymo įrenginiai yra kasmet tobulinami, testuojami ir sertifikuojami. Tai neleidžia įmonei atsilikti ar užsisėdėti vietoje su anksčiau pelnytais atestatais. Su nuolatos tobulėjančiomis technologijomis, UAB „Ecosolit“ pardavinėjama nuotekų valymo įrenginių produkcija pasižymi aukščiausiais išvalymo parametrais, yra sertifikuota, parduodama dešimtyse kitų pasaulio šalių, yra nejautri buitinei chemijai, puikiai išvalo azotą ir fosforą ir turi daugelį kitų privalumų.

Nuo 2010 m. liepos 1 d., pagal Lietuvos Respublikos įstatymus nuotekų valymo įrenginiais prekiaujanti įmonė privalo pateikti CE atitikties deklaraciją, patvirtinančią įrenginio išvalymo parametrus bei kokiose laboratorijose buvo atlikti šie bandymai.

UAB „August ir Ko“ gaminami įrenginiai yra unikalios formos, todėl juos supainioti su bet kokiais kitais lietuviškais gamintojų įrenginiais yra labai sudėtinga. Mūsų parduodami cilindro formos įrenginiai paženklinti Europos Sąjungos CE atitikties ženklu.

„Ecosolit“ vandens valymo įrenginiai – kad gyvenimas būtų sveikesnis!

Kaip pasirinkti nuotekų valymo įrenginį?
Vandens valymo sistema pasirenkama pagal Jūsų gyvenamosios vietovės sąlygas (reljefas, gruntas ir t.t.), įvertinus žemės sklypo ribas, taip pat, ar greta yra koks nors vandens telkinys. Taip pat svarbu atsižvelgti į nuotekų kiekius bei užterštumo lygį. „Ecosolit“ profesionalai padės Jums atrasti labiausiai tinkamą įrangą.

Ar „Ecosolit“ tik parduoda, ar ir montuoja?
„Ecosolit“ profesionalai pasirūpins viskuo, tad negaiškite nei savo brangaus laiko, nei jėgų. Jie padės atrasti labiausiai Jums tinkamą įrangą, ją sumontuos, o esant poreikiui ir prižiūrės (pvz. reguliariai valys dumblą).

Ar dirbate visoje Lietuvoje?
Profesionalai pasiruošę keliauti po visą Lietuvą, kad tik klientai liktų patenkinti ir gyventų ekologiškoje aplinkoje.

Ar galima bus „Ecosolit“ įranga išvalytą vandenį išleisti į atvirus vandens telkinius?
Kiekvienas žmogus turi dvi galimybes. Jeigu greta namų yra vandens telkinys – galima išleisti išvalytą vandenį ten. Kitu atveju vandenį galima kaupti specialiose cisternose ir esant poreikiui jį panaudoti antrą kartą.

Ar „Ecosolit“ parduodami valymo įrenginiai gali būti montuojami labai arti gyvenamųjų namų, darželių ir kitų vietų, kur yra daug žmonių?
Tikrai taip, kadangi įrenginiai neskleidžia jokio nemalonaus kvapo ar garso. Paprasčiausiai pamiršite, kad kol Jūs užsiėmęs – įranga valo Jūsų nuotekas.

Ar vandens valymo sistemos gali būti naudojamos vasarnamyje arba sodo namelyje?
Gali. Vandens valymo įrenginiai rekomenduojami ten, kur gyvenamasis pastatas nėra prijungtas prie centralinės valymo sistemos.

Ar nuotekos ir įvairios šiukšlės neužkemša nuotekų valymo įrenginių?
Jie sukurti taip, kad susidorotų net ir su dideliu kiekiu nuotekų. Visgi, vienu metu rekomenduojame nepilti labai didelio kiekio skalbimo priemonių, riebalų, tepalų ir panašiai.

Ar „Ecosolit“ gaminiams yra suteikiama garantija?
Taip. Skirtingiems gaminiams garantija suteikiama nuo 2 iki 10-ies metų.

Kokiu išvalymo efektyvumu pasižymi „Ecosolit“ parduodami gaminiai?
Speciali įranga sėkmingai išvalo iki 98 procentų nuotekų.

Kokia yra „Ecosolit“ parduodamų buitinių nuotekų valymo įrenginių kaina?
Priklausomai nuo pasirenkamo gaminio – kaina prasideda nuo 999 EUR.

Ar buitinių nuotekų įrenginių išvalytas vanduo gali būti geriamas?
Išvalytas vanduo negali būti geriamas, tačiau gali būti panaudojamas antrą kartą kaip priemonė augalams palaistyti, mašinai plauti ir panašiai (nepamirškite, kad negalima transporto priemonių plauti su chemikalais, kadangi jie subėgę į žemę paklius ir į Jūsų šulinį).

Tualetų turinį bei kitas buitines nuotekas išvalyti gali tik kokybiški vandens valymo įrenginiai. Taip pat būtina įrenginiuose reguliariai valyti dumblą (2-4 kartus per metus). Kokybiškai išvalytas vanduo yra tas, kuris atrodo skaidriai ir neturi jokio kvapo. Negavus norimo rezultato – visada galima ir būtina kreiptis į tiekėjus.

Vandens valymo sistema visada yra sertifikuojama. Jeigu norite, kad įranga Jums veiktų kokybiškai ir nekiltų problemų – pirkite tik sertifikatais patvirtinus gaminius. Dažniausiai iškylanti eksploatacijos problema yra blogas kvapas, tačiau su šia problema neteks susidurti įsigijus aukštos kokybės įrangą. UAB „Ecosolit“ gaminiai yra sertifikuoti, tad galite būti ramus dėl perkamos įrangos kokybės. Neteks susidurti nei su nemaloniu kvapu, nei su trikdančiu garsu.

Tiesa, norint, kad įranga sėkmingai veiktų – labai svarbu ja rūpintis. Svarbiausia – reguliarus dumblo valymas, kuris, kaip minėjome, turėtų būti atliekamas bent jau kelis kartus per metus (priklausomai nuo įrangos intensyvumo). Laiku nepanaikinus dumblo – jis gali patekti į infiltracinį lauką ir jį užteršti. Pasitaiko, kad tokiu atveju nuotekos pradeda tekėti atgal. Išvengti tokių bėdų pavyks, jeigu įsigijus įrangą iškart užsisakysite ir priežiūros paslaugas. „Ecosolit“ specialistai turi įrangą, kuri padeda greitai ir paprastai susitvarkyti su valymo darbais.

Vandens valymo sistemos veikia panaudodamos veiklųjį dumblą. Tai yra gyvi mikroorganizmai (tam tikros rūšies bakterijos), kurios oksiduoja organinius teršalus. Nuotekų išsivalymo procesas vyksta dėl dumblo aeracijos įrenginio visapusiško panaudojimo. Specialiame įrenginyje ir yra užtikrinamas kontaktas tarp nuotekų bei dumblų, kurie tarpusavyje sąveikaudami padeda pasiekti gerus išvalymo rodiklius.

Problema, jog dėl kai kurių dezinfekuojančių cheminių medžiagų naudingosios bakterijos žūsta. Joms žuvus nebevyksta aeracijos procesas, todėl dumbliai pradeda pūti ir atsiranda labai blogas kvapas. Žinoma, tai nereiškia, kad namuose negalima naudoti chemikalų, kurie vėliau  nukeliaus iki valymo įrenginių. Paprasčiausiai rekomenduojama dozes normuoti ir vienu metu į kanalizaciją neišpilti labai didelio kiekio. Tiesa, jeigu problema jau padaryta ir bakterijos žuvo – tokiu atveju jas atstatyti taip pat įmanoma. Pirmiausia galima išvalyti dumblą ir laukti, kol viskas atsistatys natūraliu būdu. Arba galima paprasčiausiai atsivežti dumblų, kuriuose gyvena naudingosios bakterijos ir įpilti į įrenginį.

Jeigu norite, kad netektų atgaivinti bakterijų – tokiu atveju rekomenduojame visiškai nenaudoti arba saikingai naudoti priemones, kuriose yra tokių medžiagų, kaip: chloras ir aktyvusis deguonis (tas pats kas ir vandenilio peroksidas). Geriausia yra naudoti universalius skalbimo miltelius, kadangi specialiai spalvotuose milteliuose yra vandenilio peroksido. Taip pat saikingai naudokite ir skystas skalbimo priemones. Žinoma, viskas normuojama tik tokiu atveju, jeigu per parą skalbiate kelis kartus. Jeigu įprastai Jūsų skalbimo įpročiai yra kas kelias dienas – tokiu atveju normavimas arba tam tikrų priemonių vengimas nėra būtinas.

BDS (biocheminio deguonies suvartojimas) rodiklis nurodo, nuotekų išvalymo lygį. Dažniausiai nedideliuose įrenginiuose įrangos ribinė vertė negali būti ir nerekomenduojama, kad būtų didesnė nei 25 mg/IO. Prieš nuotekas išleidžiant į aplinką jos privalo būti išvalytos iki nustatytų normatyvų ribų. Kaip jau minėjome, UAB „Ecosolit“ parduodami gaminiai sėkmingai išvalo nuotekas iki 98 procentų. Nesunku ir plika akimi pamatyti – ar nuotekos yra tinkamai išvalytos. Žinoma, kad jeigu vanduo yra skaidrus ir permatomas – įrenginys puikiai atlieka jam paskirtą darbą. Jeigu matyti, kad vanduo yra drumzlinas, o gal net ir atsiranda labai nemalonus kvapas – tai rodo, kad pateko per didelis kiekis chloro arba aktyviojo deguonies, kuris taip minėjome, naikina gerąsias bakterijas.

Kartais žmonės susiduria ir su kita problema. Norėtume pasikartoti, kad problemos nebus Jums aktualios tokiu atveju, jeigu priežiūros ir valymo darbus paliksite savo srities profesionalams. Dar viena blogo kvapo priežastis gali būti užsikimšę dumblo pratekėjimo kanalai. Dėlto nevyksta aeracija ir sklinda blokas kvapas, valymo darbai atliekami nekokybiškai. Dažniausiai pasitaikanti užsikimšimo priežastis – plaukai, popierius ir kitos sankaupos. Taigi, kuomet yra valomas dumblas – naudinga patikrinti ir kanalus. Dažniausiai problemų nekyla, tačiau kuomet valymo darbai atliekami – verta iškart pasirūpinti viskuo.

Norint, kad vandens valymo įrenginiai kokybiškai atliktų jiems paskirtą darbą – reikalinga orapūtė. Paprasčiau tariant, tai kompresorius, kuris yra skirtas reikalingo oro tiekimui į įrenginį. Jeigu orapūtė suges – tokiu atveju dumblas išlieka dar 24-48 valandas, tad reikėtų kuo skubiau tvarkyti. Nemalonus įrenginio kvapas taip pat kyla dėl šios dalies gedimo.

Jeigu norite gyventi laisvai ir žinote, jog anksčiau ar vėliau į Jūsų kanalizaciją tikrai pateks didelis kiekis plaukų, riebalų, popieriaus ar kitokių teršalų – tokiu atveju naudinga įsigyti riebalų gaudykles, kurios kiek palengvins gyvenimą. Nors pavadinimas skamba kaip riebalų gaudyklė, tačiau ji taip pat sėkmingai „sugauna“ ir aukščiau paminėtus kenkėjus. Šioje gaudyklėje vyksta visų „blogų“ teršalų neutralizavimas, taigi įrenginys neturės problemų su užsikimšimu arba dumblų sunaikinimu. Turint šią įrangą dažniausiai dumblus valyti užtenka vos kartą per metus, tad tai ženkliai palengvina rūpinimąsi įranga. Gaudyklės ne tik kad reikalingos, tačiau būtinos tokiu atveju, kai vienas įrenginys aptarnauja keletą namų.

Dėl konkretesnio pasirinkimo rekomenduojame kreiptis į UAB „Ecosolit“ specialistus, kurie įvertindami Jūsų poreikius gali pasiūlyti labiausiai tinkamą įrangą. Šiuo metu rinkoje pateikiamas pasirinkimas yra labai platus, tad neskubėkite pasirinkti ir palyginkite kuo daugiau variantų, kol pavyks atrasti patį geriausią. Daugelis tautiečių įvertino „Ecosolit“ gaminius ir šiuo metu jau džiaugiasi švariu vandeniu.